Umów się na prezentację

Własny serwer


Własny serwer to większy koszt niż rozwiązania chmurowe, jednak jest grupa klientów, która nawet przy niedużych zespołach decyduje się na nie. Powody bywają różne, niemniej zapewnienie optymalnego bezpieczeństwa wydaje się zdecydowanie trudniejsze.

Pierwszym problemem staje się brak replikacji w czasie rzeczywistym w przypadku awarii pierwszego serwera. Zapewnienie jej wymaga postawienia drugiego (w innej siedzibie) i tu wielu klientów zastanawia się gdzie mogłoby to zrobić, ponieważ mają jedno biuro. Można oczywiście wykonywać replikację do chmury, ale tu w zasadzie wracamy do rozwiązania chmurowego – przy dużo większych kosztach.

W tym rozwiązaniu sugerujemy dodatkowo wykonywanie kopii zapasowych i przechowywanie ich również poza siedzibą. Kopia taka może być wykonywana automatycznie na wskazany FTP.

Zwiększ bezpieczeństwo!


Należy pamiętać, że uruchomienie systemu z duża bazą danych i załączników w przypadku własnego serwera jedynie z kopii zapasowej może potrwać kilka dni roboczych. Zatem nasza firma zaleca korzystanie z drugiego serwera z replikacją.

Spytaj także doradcę o Care Pack dla Twojej firmy w przypadku nagłej awarii.